Elegantní košile jako hlavní část oděvu

Zpět do magazínu

Moderní pánské košile jsou čím dál více využívané nejenom pro formální setkání, ale i na běžné casual dny. Elegantní košile jsou totiž příjemné na nošení, jsou pohodlné a vypadají opravdu luxusně. I z pátečního casual friday tak můžete udělat něco zajímavějšího.

Košile jako hlavní část oděvu. Na co se zaměřit při jejím výběru

 V dnešní moderní době, hranice mezi formálním a neformálním oblečením je opravdu tenká. Nicméně schopnost zvolit správnou košili je stále důležité pro každého člověka. Jak má vypadat stylová košile? Moderní košile jsou zpravidla vyrobeny z bavlněného materiálu, kdy se liší v míře hustoty tkaniny.

Základním požadavkem je, aby se košile příliš nekrčila (s malou příměsí syntetických vláken lze toho dosáhnout). A jaká letos košile s dlouhým rukávem vede? Moderní košile v slim-fit střihu, které preferují především muži se sportovní postavou.

Ti s pivním bříškem volí klasiku – volný střih, po obtažené košili rozhodně netouží, neboť by vynikly nepříliš půvabné rysy jejich těla. Slim-fit košile není však pro každého a vůbec není jednoduché vybrat si její velikost, vzor a barvu, která opticky zužuje a rozšiřuje postavu.

Barvy a vzory pánské košile s dlouhým rukávem

Stylová košile bývá jednobarevná, a to bílá či modrá. Obecně muži v těchto barvách působí seriózním dojmem. Výhodou bílé či modré je i jejich kombinovatelnost s ostatními barvami a oblečením, které si dáváte na sebe ke košili.

Naštěstí na klasických košilích se neobjevují různé geometrické tvary. Ty mají většinou tendenci rozšiřovat, jak zužovat postavu. Oblíbené jsou však kárované vzory a to s italským stylem košile, kdy převládá na košili jedna dominantní barva, která je však doplněna o jinou, velmi výraznou barvu.

Taková dvoubarevná část se nachází zejména v oblasti límce, který je tak složen ze dvou vrstev. Rozhodně mužům svědčí, pokud nechají klasiku na večer a přes den si na sebe dají košili, která dokonale kopíruje jejich tělo a vytváří tak perfektní outfit.

Košile s dlouhým rukávem – módní značky

Košile s dlouhým rukávem ať už do společnosti nebo do práce by se měly vybírat podle osvědčené značky, která vyrábí košile pouze z nejkvalitnějších tkanin, například italské vyrobené z bavlny nebo z Egypta.

Jednou z nejdůležitějších částí košilí, které definují svůj účel a dokonce celý svůj styl je límec. Límec určuje, jak uvázat kravatu, abyste nepřišli o styl a eleganci.  Pro zajímavost, tady je seznam nejvíce oblíbených značek u pánských košil v Česku - Lee Cooper, Pierre Cardin, Willsoor, Avantgard, Firetrap, Assante, Jack & Jones, Tommy Hilfiger, Carisma, SoulCal, Binder de Luxe, Ombre Clothing, Friends and Rebels, SURPLUS, WRANGLER, Duck and Cover, Eterna … Zpět do magazínu