Elegantní kravata do společnosti

Zpět do magazínu

Kravaty řadíme mezi pánské doplňky, které si nejčastěji spojíme se společenskými událostmi spolu s pánskými obleky. Kravata však ve skutečnosti je doplňkem k pánské košili. Jejich použití je rozmanité, kravata je neodmyslitelnou součástí na společenských akcích, ale čím dále více se objevuje i jako součást pracovního dress-code, tedy jakémusi elegantnímu stylu oblékání a reprezentaci.. Mnohdy je kravata doporučena či dokonce předepsána pro určité pracovní pozice, u nichž je důležitý kontakt s klientem a způsob vizuální reprezentace.

Počátek kravat sahá do 30leté války od chorvatských žoldáků


Historie pánské kravaty sahá do doby třicetileté války (1618 až 1648), kdy chorvatští žoldáci ve francouzských službách nosili typické malé šátky, většinou v červené barvě. Ty jim dávaly obvykle ženy na rozloučenou. Odtud také spojitost slova kravata s názvem Croatia (Hrvatska) a patrně název tak vznikl. Dnes mají kravatyrozmanitá barevná provedení a červenou najdeme samozřejmě také. Například na svatby volíme světlejší kravaty. Kravata může znamenat jak slavnostní eleganci, tak dodat na vážnosti a důstojnosti celkového outfitu. Je pánským doplňkem, jenž má vskutku široké použití – události jako svatba, promoce, pohřeb, pohovor, večírek či jako pracovní dress-code.

Kravaty hedvábné, z mikrovlákna i z polyesteru


Co se materiálů týče, máme na výběr 3 druhy. Nejdražší a nejkvalitnější kravaty z hedvábí, levnější z polyesteru a zlatou střední cestu tvoří kravaty z mikrovlákna. U kravat z mikrovlákna si je mnohdy lze zaměnit za hedvábné, neboť se jemností zpracování jim blíží. Jsou ovšem za příznivější ceny. Ať již zvolíte kteroukoli, neméně podstatná je barva.

Barev se nebojte, pozor však na vhodnou kombinaci ke košili, vzor musí opticky ladit


Nebojte se barev! Moderní pánská kravatanení jen v odstínech šedi, může být v mnoha barvách a to jak jednobarevné, tak se vzorem. Vzorky jsou decentní a ladí k dominantní barvě kravaty, najdeme například šikmé pruhy různé šířky, decentní tečkování nebo jiné jemné vzory. Vzorek by neměl být rušivý, ale ladit k celkové převládající barvě. Kombinací s košilíje nespočet. Zkuste například lehce světlou modrou košili a k ní kravatu v námořnické modři, elegantní je bílá košile a červená kravata nebo třeba červená košile a tmavě šedá kravata. Pamatujte na pravidlo tmavší barvy kravaty. Obecně můžeme také říci, že pro jednobarevné košile volíme vzorované kravaty a opačně, tím určitě nic nezkazíte.

Úzké kravaty jsou in, její šířka by měla doplňovat opticky postavu


Šířka kravatyje různá, pohybuje se od 4 až po 9,5 cm a tím rozlišujeme úzké a široké. Elegantní jsou obojí, trendy však směřují spíše k úžším modelům. Mezi základní pravidla však patří, že pro vyšší a štíhlejší postavy volíme určitě úzkou a naopak. Aby doplnila opticky celkový dojem. Délka kravaty bývá 150 cm, není to však jediná možnost. Je také mnoho způsobů vázání kravat, lišící se v závislosti na šířce a délce kravaty.

Stylové moderní kravaty všech stylů do společnosti i do práce


Kravata je zkrátka elegantním pánským doplňkemdo společnosti i coby pracovní dress-code, kde je vyžadována určitá reprezentace. Vyberte si z rozmanité nabídky pánských kravat v různém stylu a doplňte elegantně a moderně svou pánskou košili. Pánské kravaty jsou stylové, moderní a elegantní ve všech svých podobách, stačí ji vhodně zkombinovat s košilí. Zpět do magazínu