Jak vybrat správný pánský opasek

Zpět do magazínu

Výběr opasku není vůbec jednoduchý a každý muž by mu měl věnovat patřičnou péči. Na druhou stranu nejde o žádnou vědu. Stačí vědět, kolik má člověk v pase (stačí krejčovský metr), pak dodržet několik zásadních zásad, hlavně tedy nošení stejné barvy bot a opasku a máte téměř vyhráno.

Jak vybrat správný opasek

Pánský módní svět nenabízí velké množství doplňků. Proto byste měli dbát zejména na kvalitu, která se vyplatí. Mnoho pánů sahá po jediném a výrazném doplňku a to opasku. Než si nějaký pásek vyberete, tak dobře uvažte, k jaké příležitosti budete opasek nosit a k jakým kalhotám. Opasek musí ladit a být v outfitu výrazný, ale přitom ne přeexponovaný. Vyšší investice se rozhodně vyplatí, a proto dejte přednost koženému opasku. Takový opasek vám nebude sloužit jednu sezónu, nemluvě o nadčasovém vzhledu.  Dobrý, elegantní, unikátní kousek vydrží ve vašem šatníku spoustu let. Samozřejmě i opasky podléhají módním trendům a sezónám. 

Správný výběr je důležitý

Při výběru stylového pánského opasku je základ správná délka a správná šířka. Délka opasku se může měnit od sedu kalhot. Nespoléhejte se na to, že máte jeden pásek v určité velikosti a ten bude ideální pro všechny typy kalhot. Stejně, jako kalhoty mají různé velikosti tak i pásek může mít zcela jinou velikost, jako nosíte. Vše závisí na tom, jakou výšku sedu mají kalhoty. Samozřejmě, pokud jste se netrefili do správné velikosti opasku, jednoduše si opasek upravíte na požadovanou délku, pokud máte opasek dostatečně dlouhý. V případě opasku na automatickou přezku, uvolníme přezku v místě, kde se spojuje s koženou částí opasku, pásek zkrátíte a znovu vložíte do přezky. Pokud máte opasek na šroub, tak šroub vyšroubujte, pásek zkraťte na požadovanou délku, vyražte novou dírku a znovu zašroubujte.

Klasický pánský opasek

Každý pán by měl mít v šatníku alespoň jeden klasický, černý, kožený pásek. Je to klasika, která se vždy sejde.  Jednoduché kalhoty krásně doplní elegance v podobě koženého opasku s jednoduchou přezkou. Asi nejoblíbenějším kusem u pánů jsou džíny. Právě ty si přímo vyžadují opasek. Je jen na vás, jaký zvolíte. V nabídce je mnoho zajímavých opasků do džínů od kožených, sportovních opasků přes látkové opasky. I pásek může představovat luxus. Vsaďte na pravou kůži, která může být dokonce z krokodýla. Nezapomínáme na luxusní sponu, která dodá opasku punc.   

Jak vybrat délku opasku

Někteří lidé se nesprávně domnívají, že velikost pásku odpovídá jeho celé délce, ale není tomu tak. Jeho velikost je rovna vzdálenosti od začátku spony po středovou dírku opasku. Podle tohoto jsou vyjadřovány i délky opasků v obchodech. Správnou velikost vašeho opasku zjistíte změřením pasu: obvod pasu = délku opasku. To platí, pokud budete pásek nosit v kalhotách do pasu. Pokud je určen pro bokové kalhoty, v tom případě platí: obvod boků = délku opasku. Nejste si jistí s výběrem délky opasku? Tak si raději pořiďte větší opasek, u kterého pak můžete délku upravit.

Zpět do magazínu