Jaký zvolit kabát na jaro?

Zpět do magazínu

Vybírat kabát na jaro není tak složité, jak by se na první pohled mohlo zdát. Nejprve je potřeba si ujasnit, jestli chcete světlý nebo tmavý kabát, jestli ho budete chtít nosit i v zimě, či pouze na jaře a na podzim. Pokud v těchto základních věcech máte jasno, stačí si vybrat z naší široké nabídky právě ten kabát, který je vám nejbližší.

Každý úspěšný muž zaujme na první pohled svým stylem oblečení a nečiní mu problém ani výběr jarního kabátu. Jak zvolit pánský kabát na jaro, pokud toužíte vypadat elegantně? Trendy jarní kabáty mají jednoduchý, vypasovaný střih, který se mírně rozšiřuje.

Někdy je to opravdu věda – vědět přesně, jak si vybrat to nejvhodnější oblečení. V šatníku nejsou pouze klasické obleky, stylové džíny, svetry a trička. Také je zde prostor pro elegantní kabát, a ne v jediném vzoru! Ideální jsou jarní kabáty, pod které můžete vzít oblek stejně jako módní džíny. Není tajemstvím, že se správně zvoleným kabátem docílíte reprezentativního vzhledu.

Při výběru jarního pánského kabátu klademe důraz na důstojnost a vznešenost, necháme vyniknout mužnost a eleganci. Existují určité požadavky a malý výčet toho, jak postupovat při výběru pánského jarního kabátu.

Podle čeho vybíráme jarní kabáty?

Velmi důležitá je správná volba materiálu, koukáme pouze po přírodních látkách. Pro moderní svrchní materiál nabízí nejlepší možnosti vlna a kašmír. Sto procentní kašmír je sice velice drahý, ale kvalita stojí za to.

Pokud přece jen koukáte po levnějším materiálu, tak špatná není směs vlny a kašmíru. Důležitý je i výběr stylu. Jarní kabáty – to nejsou jen svršky, s kterými se dá všelijak experimentovat. Snažíme se zachovat význam kabátu jako takového, a pokud možno tak by měl posloužit víc než na jednu sezónu. Proto jsou nejvhodnější klasické střihy.  

Při výběru délky u jarního kabátu vždy mějte na paměti svou velikost a skutečnost, že na jaře taje sníh a je plískanice. Takže lem u dlouhého modelu se může rychle umazat, a to vám rozhodně nepřidá k serióznosti.  

Jarní kabáty - barva

Pánská móda je více konzervativní a univerzální, paleta barev je velmi chudá, přesto o nic méně atraktivní. Trendy barvy -  černá, hnědá, béžová, šedá, modrá.

Tato škála barev vám půjde perfektně k různému oblečení. Jen vy sami musíte usoudit, která barva jarního kabátu bude nejlépe ladit s vaším šatníkem.  Vzhledem k tomu, že někteří pánové si nemohou dovolit z různých důvodu jasné barvy, pak nezbývá než se poohlédnout po tmavých odstínech.   Zpět do magazínu